• +Ofis : +90 216 970 08 83
  • info@kinostanbulfilm.com

Biz Kimiz

Kinostanbulfilm

13.03.2013 tarihinde Türkiye ve yurt dışında ses getirecek önemli eserlere imza atmak üzere kurulmuş bir yapım şirketidir. Göksel Gülensoy ve Kutsi Akıllı tarafından hayata getirilen şirket ikilinin yaklaşık 15 yıldır fasılalı olarak sürdürdükleri “Beneath the Hagia Sophia / Ayasofya’nın Derinliklerinde” ve yaklaşık 3 yıldır sürdürdükleri  “Sadan Hanım Belgeseli” başta olmak üzere, bir çok proje ile ilgili yapım ve geliştirme çalışması içerisindedir.

Post production aşamasında olan, Dan Brown’un İnferno /Cehennem isimli best seller kitabında yönetmeni Göksel Gülensoy’un da anılması ile yaklaşık yarım sayfa yer alan Beneath the Hagia Sophia belgeselinin Ekim – Kasım aylarında vizyona çıkması beklenmektedir. Ayasofya’nın dehliz ve kuyularına ait çekimlerin yer aldığı, buraların dünyada ilk kez kaydedilerek belgelendiği , ölçülüp haritalandığı, buluntuların saptandığı ve keşiflerin gerçekleştirildiği belgeselin, dünya çapında büyük yankı uyandıracağı öngörülmektedir.

Yapımı ile ilgilenilen diğer önemli belgesel ise Alzheimer hakkında farkındalığın yaratılmaya çalışıldığı, erken teşhis ve tedavinin öneminin anlatıldığı, hastalığın seyrinin gözler önüne serildiği “Sadan Hanım Belgeseli”dir. Belgeselin çekimlerinin bir kısmı ve bazı malzemeler hazır olmakla birlikte, sponsor ve yardımcı kuruluşlarla birlikte takvimleme çalışması gerçekleştirilmektedir.

Biz Kimiz

Kutsi AkıllıYapımcı

Senaryo, Metin, Animasyon Kıbrıs (Çizgi roman senaryosu) Kandemiroğlu Grafik 2014 Fatih ve Urban (Tiyatro Oyunu) Temaşa Tiyatrosu 2014 Ata sporumuz Güreş Atadeniz Film – TBMM 2013 Ayasofya’nın Derinliklerinde Kinostanbul Film 2000 Patara; Demokrasinin Beşiği Atadeniz Film – TBMM 2010...

Göksel GülensoyYapımcı

1962’de Bandırma’da doğdu Ertem Eğilmez ve Halit Refiğ’e asistanlık yaptı. 1985 yılında TRT İstanbul Televizyonu’nda resim kayıt ve video montajcı olarak göreve başladı. Bu sırada bir çok kısa belgesel film çekti. Yönetmen olarak Show TV – Cine 5, NTV ve CNN TURK’te görev aldı.

Size En İyiyi Sunmayı Hedefliyoruz


Tümünü Gör